28 marca 2017 , Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Dwusetny numer "Wiadomości Sierakowickich"


Drodzy Czytelnicy,

Nasz miesięcznik obchodzi właśnie jubileusz. Oto bowiem oddajemy do Waszych rąk dwusetny numer „Wiadomości Sierakowickich”.

Początki gazety sięgają roku 1989, kiedy to w Sierakowicach powstał Komitet Obywatelski. Jego działania miały na celu przyspieszenie zmian ustrojowych w lokalnych społecznościach. Pierwszy numer „Wiadomości Sierakowickich” ukazał się jako biuletyn informacyjny Komitetu Obywatelskiego 11 listopada 1989 r., kiedy po raz pierwszy po wojnie oficjalnie świętowano dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsze 24 numery miały niewielki format (A5) i były drukowane na kopiarce. W jedenastym numerze w winiecie pojawił się herb Sierakowic. W styczniu 1992 roku nasz miesięcznik ukazał się w większym, gazetowym formacie, wydrukowany w sposób profesjonalny. Natomiast numer 128 ze stycznia 2001 r. to pierwszy egzemplarz z kolorową okładką. Rysunek z winiety autorstwa Bogusława Glińskiego, ukazujący dwa Sierakowickie kościoły, po dodaniu elementu w postaci Ołtarza Papieskiego, stał się znakiem graficznym hasła „Sierakowicki Styl”. Od kilku lat „Wiadomości” ukazują się także na stronie internetowej Urzędu Gminy (www.sierakowice.pl).

„Wiadomości Sierakowickie” zapewne nigdy nie ujrzałyby światła dziennego gdyby nie szereg ludzi zaangażowanych w ich powstanie i redagowanie przez kolejne lata. Byli to i są m.in. Maria Kolka, Maria Dyczewska, Barbara Klawikowska, Janina Kwiecień, Mieczysław Młyński, Tadeusz Majkowski, Andrzej Bigus, Józef Klasa, Marek Fryt, Stefan Kolka, Stefan Kwiecień, Maria Karolak i Donata Neumann.

Zmieniają się czasy, ludzie… i zmienia się gazeta. Ale nadal jesteśmy gminną kroniką, w której zapisane są wydarzenia ważne dla naszej lokalnej społeczności oraz historie ludzi i miejsc. Mamy nadzieję, że nadal „Wiadomości Sierakowickie” będą przez Was, drodzy Czytelnicy, chętnie czytane.

Redakcja

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt